Znakomicie zakończył tegoroczną edycję Mazovia MTB Maratonów Sławomir Lasota. W finałowej edycji rozgrywanej w Toruniu, wygrał pewnie swoją kategorię, zapewniając sobie tym samym niepodważalne zwycięstwo z kompletem punktów w klasyfikacji generalnej. Na 4800 oczek możliwych do zdobycia, zdobył właśnie taką liczbę!
30 września 2011
20 września 2011
Co z konkursem w kolejnym roku?
Nieuchronnie zbliża się już koniec sezonu. Sezonu pełnego emocji, walki, problemów i radości. Zmęczenie daje znać o sobie, jednak są także wśród tych zmęczonych Czytelników osoby planujące już następny rok. Otrzymałem już kilka pytań, czy ruszy kolejna edycja konkursu 'profesjonalne plany treningowe za darmo'. Odpowiedź jest jednoznaczna: na pewno ruszy! Dokładne terminy nie są jeszcze znane, lecz w ciągu najbliższych dwóch tygodni ogłosimy oficjalną informację o możliwości przysyłania zgłoszeń.
2 września 2011
'Siódemka to piękna cyfra' - Sławomir Lasota wygrywa kolejną edycję Mazovii!
Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule, niedzielny (28 sierpnia) wyścig w Skarżysku-Kamiennej, pewnie wygrał Sławomir Lasota. Nad następnym przeciwnikiem w kategorii M5 miał blisko 8 minut przewagi, co nawet przy dystansie giga, jest bardzo dobrym rezultatem. O swojej dyspozycji tego dnia, o rywalach, a także krótko o planach na przyszłosć, opowiada sam zawodnik. Zapraszamy do lektury.
31 sierpnia 2011
Pierwszy start w butach SPD - Karolina Rozenek po wyścigu w Krakowie
W niedzielnym maratonie MTB Powerade w Krakowie, oprócz Grzegorza Brody, Oliwii Kamińskiej i Damiana Wojtowicza, udział wzięła Karolina Rozenek. Był to jej podwójny debiut: ze względu na udział w nowej serii wyścigów i ze względu na obecność w swojej wyścigowej maszynie pedałów zatrzaskowych. Zajęła niezłe, 11. miejsce w swojej kategorii (K2) na dystansie mini. Swoje wrażenia Karolina opisuje w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.
30 sierpnia 2011
'Niemal wąchałem kwiatki od spodu' - wrażenia Wojciecha Ruziewicza z Gwiazdy Mazurskiej 2011
Ten niezwykle wymagający, 3-dniowy wyścig MTB odbył się w tym roku podczas długiego sierpniowego weekendu, w dniach 13-15 sierpnia. Kolarze mogli rywalizować na kilku dystansach, co ciekawe, nawet na juniorskim 'hobby'. Zawody odbywały się w pięknej scenerii, pośród okolicznych jezior i pagórków. Startował w nich, jako jedyny z grona naszych zawodników, Wojciech Ruziewicz. 3 etapy przejechał w niespełna 7 godzin, zajmując ostatecznie 64. miejsce w klasyfikacji open i wysoką, 19. pozycję w kategorii M3. O tym czego doświadczył na trasie, opisuje z pasją praktycznie kilometr po kilometrze. Zapraszamy do lektury.
29 sierpnia 2011
O walce z kolejkami do toalety, skurczami, rywalami, rowami z wodą i z samym sobą opowiada Grzegorz Broda
W minioną niedzielę w Krakowie startowało kilkoro naszych zawodników. W artykule przytaczamy komentarz po starcie Grzegorza Brody, który tradycyjnie już na MTB Maratonach Powerade startuje na dystansie Giga. Tym razem Grzegorz zajął 'okrągłe' miejsca: 100. lokata open i 40. pozycja w kategorii M3. Zapraszamy do lektury.
27 sierpnia 2011
Sławomir Lasota w Mazovii już tylko dla przyjemności
Do końca cyklu maratonów MTB Mazovii pozostały jeszcze edycje w Skarżysku-Kamiennej, Nowym Dworze Mazowieckim i Toruniu. Jednak, dzięki wspaniałej postawie w tym sezonie, Sławomir Lasota już na 3 serie przed końcem, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej swojej kategorii. Wygrał aż 6 spośród 10 dotychczas rozegranych wyścigów. Pomimo tego, cel na najbliższą niedzielę jest dla naszego zawodnika jasny: dołożyć kolejne, siódme zwycięstwo w tym roku. Życzymy zatem powodzenia!
Damian Wójtowicz wraca do ścigania!
Po bardzo długiej przerwie spowodowanej skomplikowaną kontuzją ręki, Damian ponownie miał okazję zasmakować rywalizacji. Na początek, w miniony weekend wziął udział w edycji Pucharu Tarnowa (wyścig XC) zajmując niezłe, 7. miejsce. W najbliższą niedzielę planowany jest start w maratonie Powerade w Krakowie. Po kontuzji praktycznie nie ma już śladu, a cele na wyścig są dość ambitne. Z pewnością Damian opisze swoje wrażenia po starcie niezwykle szczegółowo i barwnie. Zapraszamy więc do odwiedzin po weekendzie, a w niedzielę ściskajcie kciuki za naszych zawodników! Oprócz Damiana swój udział w Krakowie zapowiedzieli również Natalia Dubaj, Oliwia Kamińska i Grzegorz Broda.
Świetna postawa Natalii Dubaj w Carpathia MTB Venture
Natalia Dubaj wraz ze swoim teamowym partnerem zwyciężyli w klasyfikacji zespołów mieszanych w Carpathia MTB Venture. W międzynarodowym towarzystwie, jadąc przez 6 niezwykle ciężkich etapów walczyli z własnymi słabościami, ze sprzętem, a także z silną konkurencją. Oficjalne wyniki już wkrótce, niedługo zamieścimy również wrażenia Natalii po tym epickim wyścigu. Zwycięzcom oczywiście gratulujemy!
31 lipca 2011
Wakacyjna przerwa
Z pewną dozą smutku podaję do wiadomości, iż nastąpi 3-tygodniowa przerwa w publikowaniu artykułów na niniejszej stronie. Oczywiście, nadal trenujemy i startujemy w wyścigach na terenie całego kraju, a nawet za granicami, ale z powodu urlopu nie będę w stanie pracować nad redagowaniem aktualności dotyczących naszych działań. Zapraszam jednak Czytelników w ostatnim tygodniu sierpnia. Z pewnością nadrabiając zaległości, będzie można przeczytać wiele ciekawych newsów.
Subskrybuj:
Posty (Atom)





